Державне підприємство «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» (м. Полтава)» має більш ніж 65 літню історію існування. Інститут був заснований у 1949 році як обласна проектна організація «Облпроект» при обласному відділі у справах архітектури.

В 1961 році на базі «Облпроект» був створений Полтавській філіал проектного інституту «Укрміськбудпроект», а у 1993 році Полтавський філіал отримав назву – Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» (м. Полтава).        З 2008 року по даний час проектний інститут має назву – Державне підприємство «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» (м. Полтава)», скорочена назва: ДП“ДПІ “Міськбудпроект”.

У колективі інституту працюють класні фахівці практично всіх будівельних спеціальностей – від архітекторів до інженерів усіх профілів, люди різного віку-від вчорашніх випускників до вибілених сивиною ветеранів, проте усіх об’єднує одна мета не нашкодити місту, прикрасити його, зробити максимально комфортним для проживання, відпочинку і роботи, зберегти його неповторне історичне обличчя. Серед фахівців інституту працювали та працюють Заслужений будівельник України, Заслужений художник України, Народний художник України, лауреати державної премії України в галузі архітектури, лауреати багатьох архітектурних та художніх конкурсів, лауреати  конкурсу «Кращі будівлі та споруди в Україні», фестивалю «Архітектура та дизайн» в номінації «Кращі проекти». Співробітники інституту нагороджені «Почесними грамотами» Верховної Ради України, чисельними грамотами та дипломами Національної спілки архітекторів України,  Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Полтавської області та міської ради.