Про інститут

Державне підприємство «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» (м. Полтава)” є одним із провідних проектних інститутів в Полтавській області, основними замовниками якого є держава, а саме: Управління капітального будівництва Обласної державної адміністрації в Полтавській області, УКБ міських організацій м. Полтави і м. Кременчука, районні адміністрації в області а також приватні будівельні організації області та України. Інститутом виконано чимало важливих для області та міста проектів житла, об’єктів соціально-культурного побуту та інженерних мереж.

По проектам інституту велась комплексна забудова мікрорайонів міст Полтави, Кременчука, Комсомольська, Лубен, Миргорода в т.ч. мікрорайонів “Левада-1”, “Сади-1”, “Сади-2”, “Огнівка”, “Половки” в м. Полтаві, та багато інших об’єктів житла та обслуговування населення.

За останній час інститутом запроектовано: об’єкти охорони здоров’я, об’єкти культури, об’єкти освіти, культові об’єкти, об’єкти транспорту та зв’язку. Крім цього ДП «ДПІ «Міськбудпроект» (м. Полтава)» єдиний в області що виконує проекти реставрації пам’яток архітектури національного та місцевого значення, та здійснює науковий супровід. Інженери нашого підприємства займаються проектуванням нових та реконструкцією існуючих міських мереж (каналізаційні колектора, котельні, КНС, трансформаторні підстанції).

Інститут постійно нарощує об’єми планувальних робіт. Нашим підприємством розроблено проекти реконструкції та реставрації декількох міських парків, в тому числі парку історичного значення. ДП «ДПІ «Міськбудпроект» (м. Полтава)» є базовою організаціє по проектуванню в Полтавській області. Фахівцями нашого підприємства розробляється багато містобудівної документації: генеральні плани та плани зонування міст та поселень районного значення (Котельва, Лохвиця, Карлівка) також генеральні плани сел, детальні плани територій окремих районів міст області.

Інститут є розробником ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація. ЧастинаI. Проектування. Частина II. Будівництво», ДСТУ Н Б В.2.5-73:2013 (СНиП 3.05.01-85, MOD) «Настанова з монтажу санітарно-технічних систем», ДСТУ Б А.2.4-41:2009 «Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря» та надав експертні висновки по 8-ми ДБН та ДСТУ. Також підприємство є одним із ініціаторів розроблення нормативної бази для втілення в життя конструктивної системи «КУБ», яка може застосовуватися для будівництва соціального житла.

В інституті з 2007 року діє Стандарт підприємства системи якості на базі міжнародних стандартів. На данний час система управління якістю у ДП“ДПІ “Міськбудпроект” здійснюється згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015, IDT (ДСТУ ISO 9001:2015) «Система управління якістю. Вимоги», і охоплює розробку науково-технічної та проектної документації для містобудування, архітектурно-будівельне проектування, проектування протипожежного захисту будівель.